БОРА ЧОРБА О КРАЈИШКОЈ МУЗИЦИ: Поздрављам посебно мог брата Бају Малог Книнџу
КРАЈИШКА музика је дубоко усађена у све поре Срба из Крајине, казао је оснивач "Рибље Чорбе" Бора Ђорђевић.
Фото: Зоран Јовановић Мачак
- Поздрављам посебно мог брата Бају Малог Книнџу, правог репрезента те врсте музике и текстова поготово. Током рата у Крајини на обали Каринског мора у некој кафани чуо сам најтужнију песму у животу, коју сам касније дописао и обукао у музику и снимио. Песма је гласила: "Мајко шири ноге обадвије, да се вратим где сам био прије". Само неуки људи ће се насмејати. За мене је тај стих врхунац очаја и чиста уметност, крик. Зар игде на свету постоји народ који сам себе тера у материну? - запитао се Бора, па онда окренуо и на шалу:
- Ипак, морам мало и да вас насмешим. Чуо сам и овај стих: "Мала моја длакава ко киви, шта ће јадна у Чајничу живи" - изрецитовао је Ђорђевић порталу 24седам.
Фото: Марија Млађен/АТА имагес
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)