МИСЛИЛА САМ - МА, КАКВА ДИЈАГНОЗА, МЕЂУТИМ...: Снежана Ђуришић о тешком периоду, па открила коме се обратила за помоћ
СНЕЖАНА ЂУРИШИЋ не крије да се сусрела са депресијом након изненадног губитка супруга, али се захваљујући одласцима код психолога опоравила.

Фото: Новости
- За себе, у својој глави, ја нисам имала ту дијагнозу, али сам видела да нешто није у реду, јер ми је одговарала самоћа. Сметала су ми чак и моја деца и свако ко борави у кући више од пола сата. Одлазила сам да радим и брзо се враћала кући само да будем сама. Гледала сам серије и играла игрице, само да будем сама - рекла је Снежана Ђуришић и додала:

Фото: Новости
- Изгубила сам брата, па супруга, па оца. Губитак супруга је био веома суров и то мирење са немоћи коју човек има... Ја сам и борац и активна и спретна, и све што пожелим завршим и сада сам после 36 година остала без свог супружника. Имао је инфаркт. Само је било питање - како то може да га више нема. Та немоћ је мене одвела у депресију.
- Цео живот се на мене сручио. Годину дана нисам могла да не заплачем на помен имена мог мужа. Знала сам да док то не прође да не треба да идем негде. Онда сам се са једном колегиницом чула, која је имала исту ситуцију, и она ме је упутила на духовника. Узела сам све те податке и тек после месец дана, када ме је ухватио тај напад, окренула сам телефон око 10 увече тадашњег монаха. Водио се неки разговор кога се ја не сећам. Али занимљиво је да сам осетила олакшање након тог разговора. Имала сам и одлазак код психолога и након годину дана сам осетила олакшање - истакла је она.

Фото: АТА имагес
- Хвала богу, ја сам прошла без лекова. Када сам причала са духовником, буде ми лакше на сат, два, а после тога се повећава на дужи временски период. Ја сам се и молила и разговарала. Тај притисак - изађи међу људе, тргни се... то мени није пријало. Јавим се деци, слажем их да идем да спавам, и узмем таблет и играм неке глупости. Ја сам тако радила, то је трајало и по целу ноћ. Али нисам имала страхове. Трајало је годину и по дана. Постало је боље када сам отишла на весеље да радим и нисам одмах отишла кући. То је ишло миц по миц. Прошле су четири године пре него што сам погледала човека са којим данас живим - закључила је Снежана.
(БЛИЦ / РТС ОРДИНАЦИЈА)
БОНУС ВИДЕО:
ЗНАЊЕ И ОБРАЗОВАЊЕ ВАМ НИКО НЕ МОЖЕ ОДУЗЕТИ | "Новости" интервју | Неда Украден
Препоручујемо

НЕ ДИРАЈ МОЈУ ЉУБАВ: Драган Којић Кеба приредио прави ролеркостер емоција (ФОТО/ВИДЕО)
01. 03. 2024. у 21:40

СПЕКТАКЛ СЕ НАСТАВЉА: Драгана Мирковић распродала Загребачку Арену и отворила другу
01. 03. 2024. у 20:10

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)