БОШЊАЦИ МОГУ ДА ГОВОРЕ ШТА ХОЋЕ: Додик о опстанку БиХ и преговорима са Сарајевом

Новости онлине

03. 05. 2021. у 14:12

ГОВОРЕЋИ о иницијативи коју је СНСД покренуо за преговоре са Бошњацима и Хрватима о даљем функционисању БиХ, а која ће се наћи на скупштинској расправи 11. маја, председник СНСД Милорад Додик је рекао да је захтев СНСД разговор и договор без странаца, искључиво између народа унутар БиХ.

БОШЊАЦИ МОГУ ДА ГОВОРЕ ШТА ХОЋЕ: Додик о опстанку БиХ и преговорима са Сарајевом

Милорад Додик

- Наш захтев је договор без странаца. Пре десетак година нико није смео поменути референдум у Српској, па смо ми поменули, а Босна и Херцеговина је ионако распаднута па нико није смео да покрене причу о раздруживању, осим нас. Нема ниједног елемента да се БиХ организује и опстане. Ја сам рекао да је мирни разлаз једина опција која ће се десити, доћи ће и то време – рекао је Додик.

Он је додао да је циљ разговор о свим темама са осталим народима у БиХ како би се разјаснило како је могуће да БиХ опстане, од чега не бежи ни СНСД, поручио је Додик, али је додао да ако је немогуће да БиХ опстане да је сасвим логично да постоје идеје о разлазу.

– Ми ћемо са ХДЗ већ скоро разговарати, али СДС, ПДП и СДА имају исти став по питању дијалога, а то је да нема разговора. Ако неће да учествују у овоме, они се сами искључују, а за нас је најгоре што су СДС и ПДП део блока са СДА, а нису део блока с нама. Ево позивам их ја на разговор, они нека одреде вријеме и место и ја ћу доћи, ево позивам их – рекао је Додик.

Он је рекао да народи у БиХ немају ниједан заједнички датум у њеној историји.

– Једини заједнички датум су Нова година и Први мај, што је од интернационалног значаја. Увек када је неки историјски догађај био на сцени ми смо били на различитим странама, тако да једни обежавају комеморације, а други праве весеља на исти дан. Чак и Устав БиХ који је написан је срушен, тако да нема говора ни о неком уставном патриотизму који би могао да се одржи. То што Бошњаци говоре да су патриоте то могу да говоре шта хоће, за БиХ је потребан неки други патриотизам, српског и хрватског патриотизма нема за БиХ колико ја видим - поручио је Додик.

(Српскаинфо)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (1)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)