ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА РЕПУБЛИКУ СРПСКУ: Стиже још 20.000 вакцина из Москве
ЗБОГ погоршане епидемиолошке ситуације власти у Републици Српској позивају на поштовање мера, а податак који охрабрује је да би, према најавама из Москве, 20.000 доза вакцина Спутњик Ве требало би да стигне у Бањалуку најкасније сутра.
Фото unicef.org
У последња 24 часа корона вирус потврђен је код 323, од 997 тестираних особа у Републици Српској, а преминуло је пет оболелих, преноси РТРС.
Планирано је да пошиљка од 20.000 вакцина Спутњик Ве за Републику Српску из Москве до Београда стигне авионом, а одатле друмским саобраћајем до Бањалуке.
- Мислим да ћемо сваких седам до десет дана добијати по једно 20.000 вакцина - истакао је шеф представништва Републике Српске у Русији Душко Перовић.
Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић рекао је да набавка вакцине иде по плану и да су до сада купили 400.000 доза руске вакцине.
Република Српска је уз 400.000 вакцина Спутњик Ве, чије је допремање почело, уплатила исто толико доза из програма Ковакс о чијим пошиљкама у РС још нема наговјештаја.
Вакцинисање за грађане РС је бесплатна и на добровољној бази.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)