НИЈЕ КРИО ИМЕ: Детаљи хапшења осумњиченог за убиство монаха Стефана
ДРАГАН Шево (40) из Бањалуке, осумњичен за убиство монаха Стефана Ачића, од уторка увече се крио у мотелу "Нана" и у њему није провео дуже од 24 сата, сазнају "Новости".
Фото О. Матавуљ
У мотел је дошао када је за њим већ трагао велики број полицајаца Републике Српске.
- Сам је дошао у мотел. Није користио лажни идентитет и пријавио се са својом личном картом и унапред платио собу 30 конвертибилних марака. Уопште нисмо знали да се за тим човеком трага. Док је боравио у мотелу, практично није ни излазио из собе. У среду ујутро се појавио на доручку, након чега се вратио у собу и више није излазио - наводе власници мотела.
УБО СЕ У ГРУДИ
НАКОН хапшења, Шево је због убодне ране у груди хоспитализован на Клиници за анестезију и интензивно лечење Универзитетског клиничког центра РС, а његова болничка соба је под надзором полиције.
Они додају да су тек по доласку полиције постали свесни да се у мотелу налази један од најтраженијих бегунаца у БиХ. Тврде да Шеву не познају и да он никада раније код њих није боравио.
ХАПШЕЊЕ Драган Шево са лисицама, Фото АТВ
- Полиција је свој посао обавила професионално и максимално коректно. Не знам како су се одвијали преговори, јер нам нису дозволили да томе присуствујемо. После хапшења, полиција је обавила увиђај, а соба је очишћења - причају власници мотела "Нана".
Након што је у среду лоциран, полиција је Шеву позвала да се преда. Међутим, он је то одбијао, претећи да ће се убити. Пошто је одбио преговоре, припадници Специјалне антитерористичке јединице МУП РС су упали у собу. У тренутку хапшења Шево је био у купатилу, држећи нож на грудима, којим је сам себи нанео убодну рану.
Монах Стефан је убијен у понедељак око 19 часова у трпезарији манастира Глоговац код Шипова, у који је Шево често долазио и чије монахе је добро познавао. Верује се да је мотив убиства користољубље, а први резултати истраге указују да је из манастира украдено нешто више од 100 конвертибилних марака.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)