"КОРОНА СВАДБА" СА 170 ЉУДИ: Лажна дојава о бомби открила и кршење закона на слављу у Добоју
ЛАЖНА дојава о бомби у свадбеном салону СРЦ "Џунгла" у суботу увече открила је троструко већи број окупљених на свадби од оног који је дозвољен одлуком Републичког штаба за ванредне ситуације у циљу превенције ширења вируса корона.
Фото Љ. Ђурић
Дојава о бомба је Полицијској управи Добој пријављена у 22.15.
- Одмах по пријави су поступили полицијски службеници Полицијске станице Добој и Сектора криминалистичке полиције ПУ Добој који су испразнили објекат, а потом све присутне упутили на безбедну удаљеност. Након противдиверзионог прегледа утврђено је да није постављена експлозивна направа како унутар, тако и поред објекта - појаснила је портпарол ПУ Добој Драгана Керкез, додавши да су, осим њихових припадника, у акцију провере били укључени и ватрогасци и Хитна помоћ.
Како је полиција утврдила да је у објекту био присутан већи број особа од дозвољеног, обавештена је градска Комунална полиција, која је изашла на терен и написала организаторима пријаву.
Првог радног дана у овој недељи је према законским прописима надлежном Окружном јавном тужилаштву поднета пријава.
Политика умешала прсте?
ПРЕМА информацијама до којих су "Новости" дошле, сумња се да лажна дојава о бомби има политичку позадину. Наиме, спекулише се да је пријава дошла од супротстављене политичке опције којој припада организатор свадбеног окупљања.
- Тужилаштво се изјаснило да је Д. Т. организатор скупа и да је починио кривично дело непоступање по здравственим прописима у време епидемије вируса корона, јер је организовао свадбено весеље којем је присуствовало од 170 до 180 гостију - информације су из добојског тужилаштва.
Да ли ће кривично одговарати особа која је упутила дојаву о бомби, као и власник објекта, остаје да се види. За сада је извесно да организатору свадбе следи процес зато што је прекршио закон за оволико окупљање, иако је, према изворима нашег листа, имао прећутну сагласност да организује свадбено весеље са бројем званица већим од дозвољеног.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)