БиХ ЈЕ НЕОДРЖИВА ЗЕМЉА: Додик нагласио главни проблем

28. 07. 2020. у 14:48

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик оценио за Радио Републике Српске је да непотребно дуго траје усвајање буџета БиХ, те да чињеница да БиХ у августу добија буџет за ову годину говори о томе да је БиХ неодржива земља.

БиХ ЈЕ НЕОДРЖИВА ЗЕМЉА: Додик нагласио главни проблем

Фото: Д. Поздеровић

Он је нагласио да у БиХ значајно владају странци, односно да пре свега управљају бошњачком политичком структуром, те да покушавају да моделирају БиХ по свом схватању.

- Овде живи само оно што мора, а не зато што је то нека политичка воља или жеља било којег конститутивног народа или политичких елита - рекао је Додик и напоменуо да је било година када је и задњих дана децембра усвајан буџет за текућу годину.

Навео је да је било логично да буџет БиХ буде усвојен, јер је постојао договор политичких лидера, али да се СДА није придржавала тога усвајајући одређене амандмане, а одбацујући оне који су дошли од Савета министара.

- Драго ми је што се показало да ће се завршити оно што је био базични договор лидера постигнут у Источном Сарајеву - истакао је Додик.

Напоменуо је да јавност треба да зна да на буџет не може потегнути питање виталног интереса, односно да буџет може бити усвојен и са гласовима два члана Председништва БиХ.

- Сведок сам тога често када видим да Бошњаци мењају своје мишљење онда када се умешају странци. Једино аутентично данас у БиХ делује политичка структура Срба и Хрвата. Бошњаци су поданички настројени западњацима који покушавају да одрже њихово уверење о политикама које они желе, а то је унитарна БиХ и у томе треба тражити разлоге свим захтевима, па и захтева у вези са буџетом - рекао је Додик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (2)

БАШТА НЕБОЈШИНЕ БОЈЕ: Ћопић је величанствен, писао је поезију у прози