ПАРАСТОС У ФОЧИ: Сећање на 42 Србина са Јабуке
ДЕЛЕГАЦИЈЕ извршне и законодавне власти у Фочи , представници Борачке организације и други грађани Фоче, јуче су на Градском гробљу у Фочи одали помен за 42 српске жртве, свирепо убијене на јучерашњи дан у Фочанској Јабуци, која је након Дејтона припала Федерацији БиХ, као и суседних 15 српских села, које су Алијини бојевници спалили до темеља, као и цркву у Јабуци.
Р.М.
- Пре овог гнусног злочина Срби су на слободу пустили 50 готово голобрадих младића заробњених са зеленим береткама и калашњиковима, недалеко од Јабуке.Срби су Муслимане сачували и у Другом светском рату, а ево како су нам вратили. На простору Јабуке и суседних села убили су нам 137 Срба и затрли огњишта. У Јабуци где је било 110 домаћинстава, сада живи само један Србин –каже за „Новости“ Љубиша Симовић, члан организационог одбора за обележавање 28 годишњице убијених у Јабуци.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)