РЕПУБЛИЧКИ ШТАБ РС: Обавезне маске на отвореном, где нема дистанце од два метра

Р. С.

20. 07. 2020. у 15:48

РЕПУБЛИЧКИ штаб за ванредне ситуације у Српској донео је на данашњој седници закључак о обавезном ношењу маски на отвореном тамо где није могуће обезбедити дистанцу између особа од два метра.

РЕПУБЛИЧКИ ШТАБ РС: Обавезне маске на отвореном, где нема дистанце од два метра

Фото: Д. Поздеровић

Министар здравља и социјалне заштите РС Ален Шеранић подвукао је да то не значи генерално обавезу ношења маски на отвореном, него поштовање препорука Института за јавно здравство РС којима су прецизиране околности када је то неопходно.

- Мислимо при томе на пијаце, аутобуска стајалишта, редове где људи чекају због неких обавеза, трговинске ланце на отвореном… Дакле, тамо где се окупља већи број људи. То подразумева и сахране и разне манифестрације које организују локалне заједнице или приватна лица - рекао је министар Шеранић.

Он је навео да и даље остаје на снази  заклључак о окупљању максимално  50 особа, да се продужава одлука о одржавању такмичења без присуства публике, као и рад угоститељских објеката до 23 часа.

Шеранић је оценио да је епидемиолошка ситуација у Републици Српској и даље неповољна, као и да се посебно прати ситуација у одређеним локалним заједницама.

Он данас није прецизирао са колико  тестова тренутно располаже Република Српска,  али је истакао да их има “довољно”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију