"КАФАНА У КОЈУ ПОЈЕДИНИ АМБАСАДОРИ СВРАЋАЈУ КАДА ХОЋЕ" Додик: Уставни суд је гробар БиХ

В. Н.

23. 01. 2026. у 13:28

УСТАВНИ суд БиХ је неуставан, антидејтонски и сраман, истакао је данас председник СНСД Милорад Додик.

КАФАНА У КОЈУ ПОЈЕДИНИ АМБАСАДОРИ СВРАЋАЈУ КАДА ХОЋЕ Додик: Уставни суд је гробар БиХ

Фото Борислав Ждриња

- Он не личи на суд, више на кафану у коју поједини амбасадори свраћају када хоће и по неколико пута прекидају седнице да би издејствовали политичке одлуке. Британски и немачки амбасадор не излазе из тзв. Уставног суда, као да тамо службују. Када се томе дода да је један од страних судија из Немачке, онда имамо недопустиво мешање у унутрашње ствари БиХ и понашање ван оквира доброг укуса дипломатског кодекса - написао је Додик у објави на платформи Икс.

Подсетио је да Уставни суд, који уместо девет има седам судија, што га аутоматски чини неуставним, који мења правила по вољи, највећи је гробар БиХ.

- Управо је ова квазиинституција учинила БиХ немогућом државом, стварајући пукотине које се не могу саставити, већ воде распаду БиХ. На њихове одлуке постало је бесмислено обазирати се јер су оне више него бесмислене. То није суд, а поготово не уставни, већ политичка организација. Само што нема храбрости да учествује на изборима, већ кријући се иза судијских тога настоји да кроји политички живот. Републици Српској више нећете кројити, а БиХ сте скројили распад - поручио је Додик.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: КО ЈЕ, УОПШТЕ, КРИСТИЈАН ШМИТ? Чак се и са Шолакове Н1 указало на бесмисао пресуде Додику

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Вратиће вам се као бумеранг... Руси упозоравају Европску унију и најављују одговор