ПОСЛЕ РУЧКА - ФАЈРОНТ: Генерални штрајк у бањалучким вртићима, ограничен рад у 32 установе од 6 до 12 часова. Траже повећање 20 одсто

Срђан Мишљеновић

11. 07. 2025. у 12:14

РАДНИЦИ Центра за предшколско васпитање и образовање у Бањалуци ступили су у четвртак у генерални штрајк, јер није постигнут договор у Градској управи о повећању плата за 20 одсто. Ступањем у штрајк, рад у 32 јавна бањалучка вртића биће ограничен. Штрајк ће трајати до испуњења захтева запослених у вртићима, поручили су синдикалци. Петар Јокановић, директор Центра, рекао је да ће вртићи радити у складу са минимумом процеса рада од 6 до 12 часова.

ПОСЛЕ РУЧКА - ФАЈРОНТ: Генерални штрајк у бањалучким вртићима, ограничен рад у 32 установе од 6 до 12 часова. Траже повећање 20 одсто

фото Г. Добриловић

- Деци ће бити послужена два оброка, доручак и ручак и после ручка родитељи треба да преузму децу у 12 часова - рекао је Јокановић.

Председник репрезентативне Синдикалне организације Центра, Слађана Мишић рекла је да примање васпитача са високом стручном спремом износи 1.372 КМ, а најнижа плата неквалификованог радника износи 911 КМ и додала да су запослени сагласни са синдикатом да се ова примања морају променити. На одлуку о штрајку реаговао је Драшко Станивуковић, градоначелник Бањалуке који истиче да у време када се свака породица бори за бољи стандард, разумљиво је да свако жели већа примања.

- И ја то подржавам. Али исто тако, морамо имати осећај за реалност и одговорност према граду и грађанима - поручио је Станивуковић истичући да је последње четири године, први пут након деценија, град системски и конкретно улагао у раднике Центра за предшколско васпитање и образовање.

Борба за правду

ПОЗИВАМ на дијалог, на одговорност и на јединство, не у штрајку, него у борби за правду према Бањалуци. Само ако се изборимо да наш град задржи оно што му припада, моћи ћемо свима дати оно што заслужују - закључио је градоначелник

Како је навео, данас, нажалост, када стижу нови захтеви, не чује да било ко од представника синдиката говори о томе како се Бањалуци свакодневно отима новац, како се ускраћују приходи од ПДВ, како се не наплаћује паркинг, како одлуке важне за финансијску стабилност града стоје у фиоци скупштинске већине.

- Не можемо тражити више, а истовремено блокирати прилике да Бањалука више заради. Наш план је да, када се за то стекну услови, плате повећају свим радницима Градске управе, јавних установа и предузећа, системски, у континуитету, као што смо то већ радили у претходне четири године - рекао је градоначелник Бањалуке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОТМИЦА ПРЕДСЕДНИКА ВЕНЕЦУЕЛЕ Мадуро се изјаснио невиним: Ја сам поштен човек; Кина -Нико неће бити светски полицајац; Почео лов на издајнике

ОТМИЦА ПРЕДСЕДНИКА ВЕНЕЦУЕЛЕ Мадуро се изјаснио невиним: Ја сам поштен човек; Кина -Нико неће бити светски полицајац; Почео лов на издајнике

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 21:59

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.

05. 01. 2026. у 19:27

Коментари (0)

ТО БИ БИЛО ТО? Новак Ђоковић решио да не игра за Србију