ДОДИК УПОЗОРИО: На Блиском истоку може бити примењено нуклеарно оружје
СУКОБ између Израела и Ирана могао би резултирати употребом тактичког нуклеарног оружја, рекао је руским медијима председник Републике Српске Милорад Додик.
Фото: В. Трипић
- Нажалост, то не можемо искључити - одговорио је Додик на питање о вероватноћи нуклеарне катастрофе због сукоба на Блиском истоку.
- Што се тиче ситуације на Блиском истоку, овде, вероватно, не би требало искључити могућност делимичне употребе таквог тактичког оружја. Нажалост, све је то резултат проблема који нису решени деценијама. Морамо што пре пронаћи решење за ово, али то није у нашим рукама - изјавио је он.
У недељу увече, Сједињене Америчке Државе су напале три иранска нуклеарна постројења у Исфахану, Натанзу и Фордову.
Према писању интернет портала Axios, америчка страна је унапред обавестила Израел о предстојећем нападу.
Високи израелски званичник рекао је листу да су за напад коришћени бомбардери Б-2.
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)