ДОДИК УПОЗОРАВА: Муслимани уз помоћ опозиције из Српске усвојили опасан закон
Председник Републике Српске Милорад Додик указао је данас да је Представнички дом ПС БиХ, где су били сви муслимани, дакле без обзира да ли су власт или опозиција у ФБиХ и, како је навео, нажалост представници из опозиције Српске, усвојили су један опасан закон, а реч је о Закону о Савету министара.

AP Photo/Leo Correa
Додик је за РТРС рекао да се овим законом дерогира право Уставом предвиђеном чланом 4 ставом А Устава БиХ којим је предвиђено да председавајући Савета министара именује министре, а да га потврђује Представнички дом.
С једне стране, појашњава Додик, они желе да сруше ту одредницу и да тај волунтаризам пређе у руке муслиманским посланика.
Додао је да је поменути закон опасан из низа разлога јер се централизује и прави се свемогући дом од Представничког дома који предлаже и усваја а то је против Устава, "Али, имајући у виду какав је Уставни суд не траба гајити илузије да би могао нешто да уради што је у складу са Уставом", навео је Додик и поручио:
- То је апсолутно кривично дело против Републике Српске учињено од опозиционих посланика. Они желе да искључе из начина расправљања о било ком расправљању о Савету министара, да искључе Дом народа који предлаже Народна скупштина, бира, они то све сврставају у Представнички дом и именовања и разрешења. То значи да 24 муслимана увек могу да изгласају, јер шта им фали да сруше националну квоту, ентитетску квоту и онда могу да намећу и раде шта хоће.
Рекао је да као председник Републике Српске упозорава на драматично кршење Устава.
- То се не може оправдати никаквим причама о политичкој борби. Ако је и има онда је то борба против Републике Српске. Упућујем их на одредбе Устава које регулишу састав и начин рада Савета министара, и то је нешто чега би они требало да се држе, а не да мењају без става НСРС - навео је Додик.
Он је апеловао на све из опозиције у Републици Српској да не подлежу дневним емоцијама и мржњама.
- Морате да видите шта је у интересу Српске и тако да радите иначе ћете направити озбиљно зло. Ми то нећемо толерисати. Неће то успети да наметну, неће то успети да се спроведе али они желе да кажу да кад дођу у Дом народа, онда ће се СНСД побунити и неће гласати", навео је Додик и указао:
"Онда ће правити причу, како ми нећемо ни да разговрамо. ово је политика свршеног чина,коју је смислио неко од муслимана да би ојачао парламентарну скупштину. Са том изменом дефинитивно се мења уставни правни поредак у БиХ и зато је важно да грађани знају шта се дешава.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)