У ШКОЛУ БЕЗ ТЕРЕТА: Град Бањалука покренуо кампању у жељи да олакша ђачке торбе

СА циљем да се ученици ослободе преоптерећених ђачких торби, саветница градоначелника града Бањалука Милада Шукало покренула је кампању под називом "Школа без терета".

У ШКОЛУ БЕЗ ТЕРЕТА: Град Бањалука покренуо кампању у жељи да олакша ђачке торбе

Фото Танјуг

- Циљ кампање је пронаћи системско решење, које ће омогућити смањење тежине ђачких торби и тиме побољшати услове за здраво одрастање наше деце - истиче Шукало.

Кампања "Школа без терета", како наводи, почиње изазовом за све родитеље, које је позвала да изважу торбе својих школараца и поделе резултате на друштвеним мрежама како би указали на овај велики проблем с којим се многи родитељи и ученици свакодневно суочавају.

Здравље деце

ШУКАЛО је додала да "Школа без терета" није само кампања, већ мисија која се може заједно остварити у интересу деце. Позвала је све суграђане да подрже ову акцију и заједно учине први корак ка лакшим школским торбама због здравља деце.

- Сведоци смо да деца сваког дана у школу носе терет који премашује 10 килограма, што може имати дугорочне последице по њихово здравље. Верујемо да је дошло време да се пронађе одрживо решење за овај проблем - истакла је Шукало.

Како би ова иницијатива остварила конкретне резултате, формиран је правни тим који ради на проналажењу решења у складу с важећим законским прописима, а који ће обезбедити адекватну подршку овој иницијативи.

Циљ је да се кроз измене у наставним и школским програмима, као и кроз иновативне моделе образовања, смањи потреба за ношењем великих количина књига и других наставних материјала, поручила је Шукало. Позвала је и све релевантне институције, родитеље и наставнике да се придруже овој иницијативи, јер, како наводи, само заједничким напорима може се створити сигурнија и здравија школска средина за све ученике у Бањалуци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

КРАЈ СВИХ МИСТЕРИЈА - САД ЗНАМО КО ВОДИ РАТ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Шешељ се ванредно укључио у програм и разобличио ко стоји иза мрачних акција