ФИНАНСИЈСКА СТАБИЛНОСТ: Српска редовно извршава све своје буџетске обавезе

Novosti online

09. 08. 2024. у 22:22

РЕПУБЛИКА Српска је економски и финансијски стабилна, редовно извршава све своје буџетске обавезе и то ће несметано и без кашњења наставити да чини и у наредном периоду, наведено је у саопштењу Владе Републике Српске.

ФИНАНСИЈСКА СТАБИЛНОСТ: Српска редовно извршава све своје буџетске обавезе

Фото: Принтскрин

- Нема места неутемељеним тврдњама да Републици Српској прети економски крах, и такве малициозне и неистините изјаве имају искључиво дневнополитички карактер. Навикли смо на оваква "предвиђања", економски крах се помпезно најављује из године у годину, и наравно да до њега није дошло, а све те изјаве креиране су искључиво у сврху изазивања узнемирености код грађана, што је крајње неодговорно - наведено је у саопштењу Владе

Наводе да све ово време Република Српска редовно и несметано исплаћује плате, пензије, доприносе и сва остала социјална давања и остварује веома добре резултате на економском плану.

- У Републици Српској бележи се рекордна запосленост и у овом тренутку има готово 290.000 запослених лица. Просечна плата већа је него у Федерацији и тренутно износи 1426 КМ, са тенденцијом раста, док се пензије свих ових година редовно усклађују и повећавају - додаје се у саопштењу Владе.

Истичу да Министарство финансија и ресорни министар Зора Видовић у овим, веома изазовним временима, чине максималан напор и успијевају да превазиђу све проблеме, те обезбеде стабилне јавне финансије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.

04. 11. 2025. у 12:33

Коментари (0)

Вода – ресурс који Србија може да понуди свету