ПАРТНЕРСКЕ ВЕЗЕ РУСИЈЕ И РС У УСПОНУ: Јачање пријатељства између народа две земље
ПАРТНЕРСКЕ везе између Русије и Републике Српске сада су у успону, а отварање канцеларије амбасаде Русије у Бањалуци само ће их додатно ојачати, саопштило је руско Министарство спољних послова.
Фото: ЕПА
- Партнерски односи између Русије и Републике Српске засновани на узајамном поштовању, тежњи ка унапређењу сарадње, блискости ставова према актуелним међународним питањима сада су у успону - наводи се у саопштењу.
Како се наводи, рад канцеларије амбасаде у Бањалуци допринеће даљем развоју сарадње која ће бити од обостране користи и јачању пријатељства између народа две земље.
Подсетимо, раније данас у Бањалуци је свечано отворена Канцеларија Амбасаде Руске Федерације у БиХ.
На свечаној церемонији обратио се руски амбасадор у БиХ Игор Калабухов, а министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров обратио се путем видео-линка.
БОНУС ВИДЕО: СМЕТАЈУ ИМ ДЕЦА КОЈА ИГРАЈУ КОЛО! Вучић Свесрпским сабором ујединио Србе, а изазвао бес опозиције
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)