БУРНА РАСПРАВА НА СЕДНИЦИ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ГАЦКО: Инвеститор посвађао одборнике
ОДБОРНИЦИ који чине већину у СО Гацко усвојили су Одлуку о утврђивању посебног интереса у циљу економског и социјалног развоја општине Гацко у сврху улагања на локалитету бивше касарне у Автовцу.
Д. Цураћ
Предвиђено је да Општина уступи без накнаде све објекте некадашње касарне са око 62 дунума земље фирми из Бањалуке, која би у наредних пет година изградила савремену фабрику за производњу соларних панела.
Међутим, ова тачка дневног реда изазвала је бурну реакцију опозиције, али и дела одборника већине. Наиме, у фирми из Бањалуке, речено је да њихов биланс стања представља пословну тајну. Своју сумњу у овај пројекат изразио је и посланик Вукота Говедарица, председник гатачког СДС.
- Ако је реч о посебном интересу Општине Гацко и њених грађана важни подаци о инвеститору морају бити доступни свим грађанима. На основу доступних података та фирма нема запослених радника у претходне три године, нити има приходе и добити. Имају само адресу у Бањалуци - рекао је Говедарица.
На другој страни, начелник општине Огњен Милинковић тврди да се ради о фирми која би у фабрику соларних панела уложила пет милиона КМ и запослила 30 радника.
Документација
ОДБОРНИК ПДП-а Радоица Антуновић, тражио је да се са дневног реда скине тачка о улагањима. Истакао је да постоје суштински, али и формално-правни разлози за то јер предложени документ није у складу са одлуком која је донета на прошлој седници.
- Општина ће заштитити своје интересе и, у случају да не испуне своје обавезе, активирати банкарску гаранцију од 2,1 милиона КМ. Не ради се о поклањању него о намери да се од Автовца направи нешто добро - каже Милинковић.
Препоручујемо
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)