АМБАСАДОР СРБИЈЕ У БиХ У ПРВОЈ ЗВАНИЧНОЈ ПОСЕТИ ЛОКАЛНИМ ЗАЈЕДНИЦИМА: Требиње има подршку Србије
АМБАСАДОР Србије у БиХ, Иван Тодоров, боравио је у првој званичној посети граду Требињу, где је разговарао са градоначелником Мирком Ћурићем.

Д. Цураћ
Тодорову је ово била и прва посета некој од локалних заједница од када је именеван за амбасадора у БиХ, што је према речима Ћурића, велико задовољство.
- Наш град организује бројне културне и спортске манифестације, а договорили смо се да ове врсте догађаја подржи Амбасада Србије. Такође, амбасадора сам упознао и са пројектима које је у Требињу финансирала Влада Србије. Очекујемо да и у наредном периоду Влада Србије настави са подршком Требињу. За реконструкцију Старог града обећана су два милиона евра, до сада је утрошено око 800.000, а надамо се да ће и преосталих 1,2 милиона евра ускоро бити расположиво - рекао је Ћурић.
Амбасадор Тодоров се захвалио градоначелнику Ћурићу на гостопримству, наводећи да се Требиње много променило на лепше и боље.
Подршка бројним пројектима
ЗАХВАЉУЈУЋИ донацијама Србије, у Требињу су последњих година реализовани бројни пројекти. За вртић "Србија" у насељу Горица Влада Србије је издвојила око 500.000 евра, а издвојено је 400.000 евра за изградњу Духовног центра у Мркоњићима, родном селу Светог Василија Острошког. Србија је обезбедила и 100 милиона евра за требињски аеродром, који још увек чека неопходне дозволе.
- Овде сам био као репрезентативац Југославије у џуду 1985. године. Одушевљен сам градом и свим променама. Посебно нас веже Јован Дучић. Град ће имати подршку Амбасаде, а имајући у виду да сам тек месец дана амбасадор, надам се да ћемо у перспективи све ове пројекте о којима смо разговарали и реализовати - истакао је Тодоров.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)