БЕЗ ДОГОВОРА О НИЖОЈ ЦЕНИ ХЛЕБА: Састанак министра трговине РС и пекара

Срђан Мишљеновић

27. 02. 2024. у 06:50

НА састанку министра трговине и туризма РС, Дениса Шулића, са представницима Привредне коморе Српске и млинско-пекарске индустрије о нижој цени хлеба од брашна тип 500 и његовој грамажи, јуче није постигнут договор.

БЕЗ ДОГОВОРА О НИЖОЈ ЦЕНИ ХЛЕБА: Састанак министра трговине РС и пекара

Фото Pixabay free images

Влада РС је предложила да цена хлеба буде 1,9 марака, али су пекари овај предлог одбили и поручила да је та цена неприхватљива. Хлеб у Српској кошта од 2,3 до три КМ.

Горан Грабовац, председник Удружења пекара регије Бањалука, истакао је да приступ овом питању није озбиљан.

- Те ствари захтевају много већу анализу у погледу свих оптерећења који се нама стављају на терет као задњој карици у ланцу, ако причамо о млинско-пекарским производима. Ставили су нам на терет неку уредбу за коју ни сами не знају шта доноси. Напомињем да уредба о ограничењу марже у промету млинско-пекарских производа постоји од 2007, а практично би овим била донета уредба на уредбу - рекао је Грабовац.

Каже да су им прошли пут оставили седам дана да се изјасне а што је како каже, кратак период.

- То је вид уцене. Предложио сам да ми пекари ставимо своје ресурсе Влади да сама отвори своју пекару. На нивоу регија пет пекара, сасвим довољно. Нека преузму сав терет и све трошкове, па ће онда видети рачуницу - истакао је Грабовац.

Министар Шулић је након састанка изјавио да ће се припремити мере како би цене хлеба биле приступачније. Биће, каже, допуњена и Уредба о ограничавању марже на основне животне намирнице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МИРА БАЊАЦ ОЧИ У ОЧИ СА ТИТОМ Рекао јој: Што то мене питаш? Зовите ме за браварске радове!