ВАСПИТАЧИЦЕ ТРАЖЕ ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА: Радници 30 бањалучких вртића одржали штрајк упозорења
РАДНИЦИ 30 бањалучких вртића Центра за предшколско васпитање и образовање су данас одржали једночасовни штрајк упозорења, истичући да плате у овој установи нису повећаване пуних 17 година.
Фото: СРНА
Председник Синдикалне организације Центра за предшколско васпитање и образовање Бањалука Сњежана Маркић Стојаковић рекла је да радници траже повећање плата и потписивање новог колективног уговора.
- Васпитачи немају више од 1.000 до 1.1100 КМ плату - навела је Стојаковићева, истичући да желе вратити достојанство и углед радника предшколских установа.
Стојаковићева је истакла да запослени у Центру не желе да штрајк добије било какву политичку конотацију.
- Надам се да ће они који су надлежни сести, разговарати и доћи до повећања плата - рекла је Стојаковићева.
ПОДРШКА
ДРАГАН Гњатић је рекао да Синдикат образовања пружа апсолутну подршку колегама, истичући да је штрајк по закону и да ће о наредним корацима одлучити синдикална организација. Гњатић је истакао да се предшколске установе у Српској финансирају из буџета локалних заједница и да локалне заједнице обезбеђују средства.
Запослени у Центру за предшколско васпитање и образовање кажу да им је од августовске плате обећано повећање плате од 50 КМ, али да то није реализовано.
Радници који сваки радни дан воде бригу о хиљадама малишана кажу да се боре за своја права, те да су се одлучили на штрајк јер је дошло до повећања трошкова живота.
Председник Синдиката образовања, науке и културе РС Драган Гњатић каже да су запослени у Центру за предшколско васпитање показали јединство и упозорили надлежне органе да озбиљно схвате ситуацију и побољшају им материјални и социјални статус.
Препоручујемо
ГРОБОВИ СИНОВА И ДАЉЕ ТАЈНА! Српска потражује 1.648 погинулих бораца и цивила
20. 09. 2022. у 06:50
„КАПОРОВА ШКОЛИЦА“ КАО ОМАЖ ПОЗНАТОМ УМЕТНИКУ: Био је сеизмограф људске душе (ФОТО)
19. 09. 2022. у 12:08
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (1)