ПОДИГНУТА ОПТУЖНИЦА ПРОТИВ ВОЗАЧА: ОЈТ Приједор о смрти малолетног бициклисте
ОКРУЖНО јавно тужилаштво Приједор подигло је оптужницу против возача Н. Ђ. због кривичних дела угрожавање јавног саобраћаја и непружање помоћи лицу повређеном у саобраћајној несрећи.

Фото СРНА
У оптужници се наводи да је Н. Ђ. 15. јуна прошле године на магистралном путу Приједор - Бањалука у Козарцу, возећи "ауди А6" брзином од 111 километара на час, ударио бицикл којим је управљао малолетни Б. А., који је од задобијених повреда умро, док је возач наставио пут ка Бањалуци.
За учесника у саобраћају који се не придржава прописа, па услед тога наступи смрт једног лица, прописана је казна затвора од једне до осам година и одузимање возачке дозволе, а за возача који остави без помоћи повређено лице следи новчана или казна затвора до једне године.
Препоручујемо

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

КОСТИЋЕВА БРВНАРА НА МОКРОЈ ГОРИ: Као у ловачком дому - како изгледа глумчева викендица у природи (ФОТО)
ГЛУМАЦ Вук Костић велики је љубитељ природе, лова и риболова, па сваки слободан тренутак користи да оде ван града.
13. 08. 2025. у 10:27
Коментари (0)