ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СТИЖЕ У БАЊАЛУКУ: Велики благослов за све вернике

ЊЕГОВА светост патријарх српски Порфирије боравиће у петак и суботу, 22. и 23. октобра, у посети Епархији бањалучкој, потврђено је из Епархије.

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СТИЖЕ У БАЊАЛУКУ: Велики благослов за све вернике

Патријарха Порфирија у Источном Сарајеву дочекао велики број верника, Фото Новости

Свечани дочек Његове светости биће уприличен у петак, 22. октобра, у 16.30 часова у Храму Свете Тројице у Бањалуци.
 

У суботу, 23. октобра, патријарх Порфирије ће заједно са Његовим преосвештенством епископом бањалучким Јефремом служити Свету архијерејску литургију у манастиру Милошевац у близини Приједора.

Из Епархије бањалучке позвали су вернике да дочекају патријарха Порфирија који стиже у прву званичну посети овој епархији, што је велики благослов за све.

- Овај дан је благослов за све вернике, свештенство и монаштво Епархије бањалучке - поручили су из Епархије, те апеловали на вернике да поштују све епидемиолошке мере.

У позиву верницима, који је упутио манастир Милошевац, наводи се да ће Свету архијерејску литургија од 9.00 часова служити патријарх Порфирије са два епископа, више свештеномонаха, свештеника и ђакона.

- Свечаност је уприличена поводом завршетка грађевинских радова на манастиру, као и покривања манастирског конака - наведено је у позиву.

Манастир у Чиркин Пољу код Приједора посвећен је Покрову Пресвете Богородице и његова обнова почела је 2018. године, а епископ бањалучки Јефрем је новембра исте године освештао темеље храма.

Овај манастир се први пут у литератури помиње у шематизму православне Митрополије и архидијацезе Митрополије дабробосанске 1884/85/86. године, у којем се наводи да је код Приједора био православни манастир, где је сада равница обрасла шумом која се назива Калуђерско поље.

Милошевац је страдао, као и остали манастири на овом подручју, током Аустријско-турског рата од 1683. до 1699. године. Године 2019. манастир је посетио и блаженопочивши патријарх Иринеј. 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова