РАТ “КОСИО” МЕШТАНЕ: У Доњем Забрђу код Угљевика парастос за страдале борце Војске Републике Српске (ФОТО)
У ДОЊЕМ Забрђу код Угљевика обележен је Дан месне заједнице служењем парастоса испред спомен-обележја за 16 погинулих бораца Војске Републике Српске и за све погинуле мештане током нарадоослободилачког рата.

Фото: В. М.
На спомененику су исписана су имена 246 погинулих у протекла два рата.
На данашњи дан 1995. године, 61 српски борац са подручја Угљевика, вратио се из заробљеништва у Тузли.
Већина њих били су мештани Доњег Забрђа који су били заробљени на Лисачи а провели су 11 месеци у тузланском логору.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)