РЕПУБЛИКА СРПСКА У КОНТРАНАПАДУ: Закони донети као одговор Инцку ступају на снагу
УСТАВНИ суд Републике Српске утврдио је да није повређен витални национални интерес бошњачког народа Законом о допуни Кривичног законика РС и Законом о непримењивању одлуке високог представника у вези са кажњавањем негирања геноцида.
Фото: Д. Поздеровић
У образложењу одлуке Веће Уставног суда наводи да оспорена нормативна решења немају националну димензију и подједнако се односе на све грађане Републике Српске, без обзира на њихову националну припадност.
- Ови акти, према оцени Већа, не утичу, ни директно, ни индиректно, на идентитет ниједног конститутивног народа у Републици Српској, те тако ни на идентитет бошњачког народа. Чињеница да оспорени акти не садрже нормативна решења у смислу захтева Клуба делегата бошњачког народа не може бити предмет заштите виталног националног интереса - саопштио је Уставни суд РС.
Подсетимо, ради се о законима усвојеним 30. јула на Посебној седници НС РС као одговор на одлуку високог представника Валентина Инцка о наметању допуне Кривичног закона БиХ којима се забрањује и кажњава "негирање геноцида", злочина против човечности и ратних злочина и њихово величање.
Парламент Српске затим је усвојио Закон о непримењивању Одлуке високог представника, Закон о допуни КЗ РС којим се кажњава називање Републике Српске геноцидном творевином, те називање народа геноцидним или агресорским, те Одлуку о њиховом превременом ступању на снагу.
БОНУС ВИДЕО: "ТАЈ ЋЕ СНАЈПЕР НАШ ДА БУДЕ!" Погледајте како су млади Срби дочекали смену страже РОСУ
Препоручујемо
ДОДИК ПОСТАВИО НА МЕСТО КОМШИЋА И ЏАФЕРОВИЋА: Обојица представљају само муслимане у БиХ
25. 09. 2021. у 21:16
ДОДИК: Вратити се слову Дејтона или независност Републике Српске!
24. 09. 2021. у 21:48
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (1)