БиХ НА ИЗДИСАЈУ?! Додик: Србима нема живота на овим просторима без независне државе
АКО Уставни суд БиХ каже да је пракса коју је сам створио основ за доношење решења, онда Срби немају шта да траже у таквој државној заједници, изјавио је српски члан Председништва БиХ Милорад Додик, коментаришући одлуку овог суда о Закону о шумама Републике Српске.
ФОТО: Новости
Додик је поручио да Србима нема живота на овим просторима ако не буду имали независну државу, а све што се дешава, између осталог, и одлуке Уставног суда БиХ показују да је то неопходно.
- Они могу да направе какву хоће праксу и то је све подвала Србима од ЕУ и Америке како треба да поштујемо Уставни суд и БиХ - истакао је српски члан Председништва БиХ.
Додик је истакао да је посао Уставног суда да се бави усаглашеношћу закона са Уставом БиХ, а не да одлучује о власништву.
Додик каже да је на сцени покушај отимања свега што је у надлежности Републике Српске, указавши да то траје годинама, те да Српска треба да одбаци све што јој је наметнуто и врати се на изворни Дејтонски споразум.
Он сматра да у првој фази Република Српска треба да одбаци све што је наметнуто од високог представника и Уставног суда БиХ, додајући да нигде на свету не постоји уставни суд који се бави проблематиком власништва и надлежностима.
- Република Српска ће у првој фази повући и поништити све, повућићемо нашу сагласност са раније датих споразума као што је споразум о војсци и индиректним порезима. У року од три, четири или пет месеци, то је мој предлог и надам се да ће бити подржан, треба да формирамо нашу војску и изађемо из концепта који се зове Оружане снаге, забранимо Суду и Тужилаштву да дјелује на простору Српске и правосуђе ставимо у ингеренцију Парламента Српске - рекао је Додик.
(РТРС)
БОНУС ВИДЕО: "ТАЈ ЋЕ СНАЈПЕР НАШ ДА БУДЕ!" Погледајте како су млади Срби дочекали смену страже РОСУ
Препоручујемо
ДОДИК: Вратити се слову Дејтона или независност Републике Српске!
24. 09. 2021. у 21:48
СКАНДАЛ У УН: Комшићу дозвољено да се обрати, Додик одмах реаговао
21. 09. 2021. у 21:35
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
РАДАШИНОВА СНАЈА У КУПАЋЕМ: Попрсјем одушевила мушкарце
ГЛУМИЦУ Ану Сакић упознали смо као Ингрид у серији "Село гори, а баба се чешља", а једном је показала како изгледа у природном издању, без ичега на свом лицу.
01. 01. 2026. у 09:15
Коментари (2)