ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ У ЗДРАВСТВУ: У Требињу организовано потписивање петиције

Д. Ц.

05. 09. 2021. у 18:46

УДРУЖЕЊЕ грађана “Стоп мобинг” из Требиња покренуло је потписивање петиције за доношење Закона о правима, обавезама И одговорностима пацијената у Републици Српској као одговор на све већа кршења људских права у здравственом систему БиХ и дискриминацију пацијената.

ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ У ЗДРАВСТВУ: У Требињу организовано потписивање петиције

Фото: Д. Цураћ

Петиција грађана за коју је потребно 3.000 потписа биће упућена у Народну скупштину Републике Српске, а како кажу у Удружењу грађана “Стоп мобинг” усвајањем тог Закона сузио би се простор за корупцију у здравству.

- Петиција носи назив „Вирус за који има лек“ јер се сужава простор за корупцију у здравству. У Републици Српској немамо тај закон који би уствари штитио пацијете и њихова права – истакла је Аница Рамић, председник Удружењ гарађана „Стоп мобинг“.

Грађани Требиња који су потписали петицију сматрају да пацијенти морају имати озакоњена своја права.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ИМАМ ЦИСТУ, ОПЕРАЦИЈА ЈЕ ЗАКАЗАНА: Хитан захват обавиће се у Бечу