ОД СЕПТЕМБРА ПОВЕЋАЊЕ ПЕНЗИЈА У РС: Донета Одлука о ванредном усклађивању општег бода и пензија
ВЛАДА Републике Српске донела је Одлуку о ванредном усклађивању општег бода и пензија, чиме се пензије остварене до 31. августа повећавају за два одсто од 1. септембра.
Фото Новости
Влада Републике Српске донела је на данашњој седници и Одлуку о одређивању износа најниже пензије, саопштено је из Бироа Владе за односе са јавношћу након данашње сједнице.
- Износи најниже пензије одређени су тако што су износи најниже пензије исплаћене у августу повећани за два одсто, односно за исти проценат за који је извршено ванредно усклађивање.
Исплата најниже пензије према овој одлуци почела је јуче, саопштено је из Владе.
Влада је прихватила и Информацију о реализацији пројекта доделе подстицаја привредним субјектима за директна улагања у 2021. години.
У саопштењу се наводи да је Влада задужила Министарство финансија да у буџетској 2021. години на позицији Текући грант - подршка развоју привреде и побољшању ефикасности пословања и увођења нових технологија обезбеди додатна 3.000.000 КМ за потребе доделе подстицаја за директна улагања у 2021. години.
Препоручујемо
ВИШКОВИЋ НАЈАВИО: Од септембра пензије у Српској веће за два одсто
25. 08. 2021. у 11:53
ДОДИК ОДГОВОРИО НА НАТПИСЕ: Жарко Кораћ исказао мрзилачку страст према Српској!
02. 09. 2021. у 13:26
ДЕЛТА СОЈ У СРПСКОЈ И БРЗО СЕ ШИРИ! Највише заражених са бањалучке регије
02. 09. 2021. у 12:34
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)