БРАЋА И САБОРЦИ: Јевреји гости Бијељине и РС

В.Митрић

13. 08. 2021. у 12:44

ДЕЛЕГАЦИЈА Федерације локалних власти Израела посетила је Савез општина и градова Републике Српске, чији је председник и градоначелник Града Модин Хаим Бибас велики пријатељ Републике Српске и српског народа, што доказује и чињеница да је ово његова дванаеста посета Републици Српској.

БРАЋА И САБОРЦИ: Јевреји гости Бијељине и РС

фото: В.Митрић

- Бибас и наши израелски пријатељи су нас увек представљали у најбољем светлу на међународној сцени, а ова посјета је прилика да продубимо сарадњу, која ће бити крунисана у октобру потписивањем споразума између Федерације локалних власти Израела и Савеза општина и градова Републике Српске. Споразум ће отворити пут за успостављање партнерске и побратимске сарадње између локалних заједница у Израелу и Републици Српској, као и за јаче везе између наших народа - истакао је председник Савеза општина и градова Републике Српске и градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић.

Федерација локалних власти Израела окупља 257 локалних заједница, у којима живи око 9,5 милиона становника.

- Пре једанаест година Модин и Бањалука су започели пријатељство и постали смо градови побратими. Желимо да и други градови Израела и Републике Српске успоставе партнерске и побратимске односе, зато смо позвали представнике Савеза општина и градова Републике Српске да присуствују нашој годишњој интернационалној конференцији, на којој ће присуствовати око стотину званица из Сједињених Америчких Сржава, Европе, Далеког Истока, Аустралије и других крајева света. Република Српска је велики пријатељ Израела и сматрамо да је време да унапредимо наше односе и на нивоу сарадње локалних заједница - нагласио је председник Федерације локалних власти Израела и градоначелник Модина Хаим Бибас.

Након састанка у просторијама Савеза општина и градова Републике Српске, делегација Федерације локалних власти Израела и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић посетили су поставку „Јевреји у Бијељини“ у Музеју „Семберија“ и Јеврејско гробље у Бијељини.

Градоначелник Петровић је истакао да ће Градска управа учинити све да очува историјско и културно наслеђе бијељинске јеврејске заједнице и да српски народ никада неће заборавити добар суживот и заједничко страдање са Јеврејима ових простора.

- Захвални смо на свему што је Израел учинио за Републику Српску и поносни смо на наше везе са јеврејском државом и народом. Бијељина жели да има партнерство или побратимство са себи сличним градом у Израелу, јер фасцинантни резултати које та земља остварује на свим пољима показују да можемо много од њих да научимо и да ћемо имати вишеструку корист од размјене знања и искустава - додао је потпредседник Савеза општина и градова Републике Српске и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (0)

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Ухапшена лица повезана са случајем убачени снајперисти