ТРАЖЕ ДА УПРАВЉАЈУ ЦАРИЧИНИМ ГРАДОМ: Челници Лебана тврде да лесковачки Народни музеј не жели сарадњу око важног археолошког локалитета

12. 09. 2024. у 12:00
ШЕФ одборничке групе Српске напредне странке у Скупштини општине Лебане, Горан Јовић, тврди да лесковачки Народни музеј не жели сарадњу са овом локалном самоуправом око античког локалитета Царичин град и предлаже да се, уколико до договора не дође, од Министарства културе затражи да се управљање овим локалитетом препусти Лебану. За Јовића је спорно и то ко и у ком износу наплаћује улазнице на локалитет.
Повезане вести

ОД "ИЗГУБЉЕНОГ ГРАДА", ДО ЛИСТЕ СВЕТСКЕ КУЛТУРНЕ БАШТИНЕ: Јустинијана прима, један од најзначајнијих археолошких локалитета у Србији (ФОТО)
Вековима су га звали „изгубљени град“ и дуго трагали за њим, а сада га спремају за упис на листу светске културне баштине. Археолози га истражују дуже од 110 година, али овај рановизантијски локалитет из VI veka у подножју Радан планине, који је цар Јустинијан Први подигао у близини места свог рођења, је и даље велика тајна.
08. 04. 2025. у 07:00

ЦАРИЧИН ГРАД – МЕСТО РОЂЕЊА ЈУСТИНИЈАНА ПРВОГ: Промоција књиге о најзначајнијем локалитету на југу Србије
У лесковачком Народном музеју сутра ће бити одржана промоција књиге „Царичин град – Iustiniana prima – Место рођења Јустинијана I”.
03. 03. 2025. у 15:07
Најновије из рубрике

САМО ПИТАЈТЕ ГДЕ СУ ШИБАЋ И ГОЛАЋ: У Смедеревском селу Липе тешко да ћете некога наћи по имену
АКО набасате или с намером дођете у смедеревско село Липе, распуцало по моравској долини између Језавиних притока Бадрике и Лесковаче, могуће је да мештанина по крштеном имену и породичном презимену не пронађете, али ако надимак знате, онда је друга прича. Свако ће вам покази прави пут до Шибаћа, Брзака, Голаћа, Андрмољаца.
01. 05. 2025. у 06:45

ИСТОРИЧАР ОТКРИО: Да ли је Хитлер могао да побегне из опкољеног Берлина?
ЛИДЕР нацистичке Немачке Адолф Хитлер теоретски је могао да побегне из Берлина крајем априла 1945. године, али је физички и као личност деградирао толико да је одабрао да заврши живот самоубиством, како не би пао у совјетски плен, рекао је за РИА Новости историчар специјалних служби и експерт Националног центра историјског сећања Олег Матвејев.
30. 04. 2025. у 20:00

КУМАЧЕЊЕМ ОБЕЛЕЖИЛИ ПРИЈАТЕЉСТВО ЗА ЦЕО ЖИВОТ: У селима око Беле Цркве и даље негују стари ускршњи обичај
У СЕЛИМА око војвођанске Беле Цркве пре четири године је обновљен стари ускршњи обичај кумачење или другаричење, који тамошња удружења жена од тада, после више од две деценије паузе, верно негују.
29. 04. 2025. у 17:45

ВОЛИМО КАД СРЦА ДОДИРНЕМО ПЕСМОМ: Концертом у шабачкој Саборној цркви обележено 160 година од оснивања Првог певачког друштва
ТРАДИЦИЈА хорског певања у Шапцу живи деценијама - и није само преживелавреме, већ је изнедрила генерације врсних певача.
29. 04. 2025. у 08:00

ПИКАСОВ ГРАД СУНЦА И ПТИЦА: "Новости" у Малаги где су историја, култура и уметност оставили богате трагове (ФОТО)
НЕПРЕСТАНИ, нестварни цвркут птица, "море" сунца уз оно право море, пријатан поветарац, паркови са разноврсним егзотичним растињем и невероватно високим палмама које додирују небо, дочекују намернике уМалаги. Кажу да те дарове град на шпанској Обали сунца пружа у свакодоба године.
29. 04. 2025. у 07:00
Коментари (0)