КОЛАЧ СА БЕЛОМ ЧОКОЛАДОМ И ПИСТАЋИМА: Донoсимо вам савршен рецепт за посни колач

Milena Tomasevic

11. 10. 2025. у 11:02

За све љубитеље посних посластица, овај колач са белом чоколадом и пистаћима је прави избор! Нежан, кремаст и богат укусом, спаја арому ваниле, хрскаве пистаће и посну белу чоколаду у савршену празничну комбинацију.

КОЛАЧ СА БЕЛОМ ЧОКОЛАДОМ И ПИСТАЋИМА: Донoсимо вам савршен рецепт за посни колач

ФОТО: Novosti

Састојци:

  • 200 мл воде
  • 3 кашике шећера
  • 1 ванилин шећер
  • 150 гр посног маргарина
  • 100 гр посне беле чоколаде
  • 200 гр млеvenих пиштаћа
  • 270 гр посног млеvenог кекса

За глазуру:

  • 60 мл посне слатке павлаке
  • 200 гр посне беле чоколаде
  • мало млевених пистаћа за украс

Припрема:

Воду и шећер ставите у шерпицу и загрејте до кључања. Додајте посни маргарин и мешајте док се не отопи. Скините са рингле, додајте белу чоколаду, оставите неколико минута, па промешајте да се потпуно отопи. Умешајте млевене пистаће и посни млевени кекс, добро сједните и сипајте у калуп преко папира за печење. Оставите у фрижидер да се стегне. Загрејте слатку павлаку и белу чоколаду, мешајте док се не отопи, па прелијте преко колача.Поспите млевеним пистаћима и оставите у фрижидер до служења.

Уживајте!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.

26. 04. 2026. у 13:30

Коментари (0)

Одбили су послушност Путиновом човеку - нису могли ни да сањају шта ће да се деси 48 сати касније