ПРИПРЕМИТЕ МИЛАНСКИ РИЖОТО: Италијанско јело које морате пробати

Новости онлајн

23. 08. 2024. у 07:00

RISOTTO alla Milanese једно од оних италијанских јела које морате пробати бар једном у животу!

ПРИПРЕМИТЕ МИЛАНСКИ РИЖОТО: Италијанско јело које морате пробати

Фото: Pixabay

Потребно је:

400 г пиринча, главица црног лука, 100 г маслаца, 1,5 л воде, 2 коцке кокошје супе, 2 кашичице сувог биљног зачина, 150 мл вина, кашичица шафрана у праху, 50 г ренданог пармезана

У кључалу воду убаците коцке за супу и кувајте пет минута. На загрејаном маслацу кратко пропржите исецкани црни лук и лагано га динстајте, доливајући супу.

Додајте опран пиринач (округлог зрна), кратко га пропржите па динстајте, повремено га заливајући врућом супом, уз непрестано мешање. Пред крај динстања додајте вино, суви зачин и шафран, а на крају и пармезан.

 

БОНУС ВИДЕО:

ТОП ПЕТ СУПЕР ЛЕКОВИТИХ БИЉАКА: Момчило Антонијевић | ДР НОВОСТИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (0)

ЕЛЕГАНТНА НА МАМУ: Хана Икодиновић је матурирала, а Наташа Беквалац не крије понос и срећу! (ФОТО)