ПОГОЂЕН ОБАВЕШТАЈНИ ЦЕНТАР ХАМАСА: Израелска војска објавила снимак уништавања зграде у Гази
ИЗРАЕЛСКА војска саопштила је да је погодила обавештајни центар Хамаса у Гази и објавила снимак на ком се види уништавање зграде из ваздуха. Како су навели, ради се о центру који је служио као главни штаб за мрежу која се бавила присмотром.
Фото: Принтскрин
Додали су и да су погођене зграде у којима живе четири команданта Хамаса која руководе операцијама.
Подсетимо, Сукоб израелске војске и Хамаса кулминирао је прексиноћ ракетним ударима у сектору Газе, а избио је после нереда почетком маја поред џамије Ал Акса у источном Јерусалиму, где је повређено више од 700 Палестинаца.
Према последњим подацима Министарства здравља Газе, као резултат израелских напада погинуло је 56 Палестинаца, укључујући 14 деце и три жене. Више од 300 људи је рањено, међу којима и 90 деце.
Више о сукобу Израела и Палестине читајте у нашем блогу уживо КЛИКОМ ОВДЕ.
(Спутњик.рс)
Препоручујемо
ДРОН "САМОУБИЦА" КРЕНУО У НАПАД НА ИЗРАЕЛ: Хамас представио ново оружје (ФОТО/ВИДЕО)
13. 05. 2021. у 16:45
ИЗРАЕЛ СПРЕМА КОПНЕНУ ИНВАЗИЈУ: Нова скалација сукоба између Израелаца и Палестинаца
13. 05. 2021. у 15:25
КРЕМЉ ИНСИСТИРА НА ПРЕГОВОРИМА: Песков - Једино решење израелско-палестинског конфликта је на дипломатски начин
13. 05. 2021. у 16:25 >> 16:29
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (0)