ТАЈФУН ЋЕ ТУТЊАТИ ПРЕКО ЦРВЕНОГ ТРГА: Откривамо новитете руског арсенала који ће бити представљени на паради поводом Дана победе
НАЈНОВИЈА руска оклопна возила, као и легендарни тенкови из Великог отаџбинског рата, учествовали су у генералној проби за Параду победе, која се одржава сутра.
Фото: Танјуг/АП
Више од 190 модела војне опреме било је укључено у механизовани конвој који је пролазио преко Црвеног трга. По први пут, најновија Тајфун-ПВО ће се наћи у тој колони.
Механизовани део Параде отворили су легендарни тенкови Т-34. Најновији тенкови Т-90М Прорив и Т-14 Армата, борбена возила пешадије Кургањец и артиљеријски системи Коалиција-СВ такође су се возили поплочаним Црвеним тргом. У проби је укључено неколико врста тенкова: Т-72Б3М, Т-80БВМ и Т-90М.
На главном тргу Русије појавили су се и оперативно-тактички ракетни системи Искандер-М, противавионски ракетни системи Бук-М3 и Тор-М2. Поред тога, у проби Параде учествовали су противавионски ракетни и топовски системи Пантцир-С и системи С-400 Триумф. Бацачи стратешког ракетног система Јарс такође су се возили преко Црвеног трга.
(Курир)
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)