Г7 СМИШЉАЈУ СТРАТЕГИЈУ: Желе да обуздају руске „пропаганде и дезинформација“

Новости онлајн

02. 05. 2021. у 14:04

ДРЖАВЕ Г7 ће размотрити могућност стварања колективних механизама брзог реаговања за обуздавање руске „пропаганде и дезинформације“, изјавио је у интервјуу „Ројтерсу“ шеф британске дипломатије Велике Британије Доминик Раб.

Г7 СМИШЉАЈУ СТРАТЕГИЈУ:  Желе да обуздају руске „пропаганде и дезинформација“

Фото: Пиксабеј

Према његовим речима, Уједињено Краљевство које ове године председава савезом нада се да ће убедити партнере у потребу покретања механизама брзог реаговања које би било усмерено на разбијање дезинформација које, наводно, Русија шири.

- Када видимо лаж, пропаганду и лажне вести, треба да реагујемо на то, не појединачно, већ сви заједно, како бисмо негирали (дезинформације) и саопштили својим грађанима истину, као и грађанима Русије, Кине и целог света - нагласио је шеф британског спољнополитичког ресора.

Раб тврди да Русија и Кина својим акцијама у медијском простору „покушавају да сеју неповерење“ према владама западних држава, а као пример је навео, наводно, дезинформацију о мешању у изборе и о вакцинама против вируса корона. Руске власти су више пута скретале пажњу на неоснованост ових оптужби.

Подсетимо, састанак шефова дипломатија Г7 ће бити одржан 3-5. маја у Лондону. На састанак су позвани, поред дипломата Велике Британије, Немачке, Италије, Канаде, САД, Француске и Јапана, још и представници ЕУ, Аустралије, Индије, Јужне Кореје и Јужноафричке републике, као и генерални секретар Асоцијације држава југоисточне Азије (АСЕАН) Лим Џок Хој.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ШКОЛСКО ОДЕЉЕЊЕ НОВИХ ЖИВОТА СВАКЕ ГОДИНЕ: Фондација Mozzart донирала опрему Одсеку за биомедицинску потпомогнуту оплодњу ОБ Ваљево