ОШТРА РЕАКЦИЈА КРЕМЉА: Русија ће снажно одговорити на санкције Америке!
РУСИЈА ће снажно одговорити на нове санкције које су им увеле САД, рекао је данас високорангирани дипломатски извор за ТАСС.
Фото: ЕПА
- Као у ранијим случајевима, одговор ће бити снажан - рекао је неименовани дипломата.
Сједињене Америчке Државе увеле су нове санкције Русији којима је обухваћено више од 30 појединаца и компанија и одлучиле да протерају 10 руских дипломата.
Разлог за увођење нових санкције је, како тврди Вашингтон, мешање Москве у америчке изборе 2020. године и сајбер напад за који америчка влада оптужује Русију, преносе агенције.
Напад на софтвер компаније Солар Виндс наводно је омогућио хакерима да приступе хиљадама компанија и владиних агенција које тај софтвер користе.
Амбасадор САД у Москви позван на разговор
Руско Министарство иностраних послова саопштило је да је неизбежно да Москва одговори на нове америчке санкције и позвало је амбасадора САД у Москви на "тешке разговоре".
Руско Министарство истиче да су нове америчке санкције у супротности са изјавом председника Џоа Бајдена да жели да нормализује односе са Москвом, што је рекао руском председнику Владимиру Путину раније ове недеље.
Портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова рекла је да су непријатељски кораци САД опасно подигли температуру конфронтације између Москве и Вашингтона и да ће САД морати да плати за нарушавање билатералних веза.
Препоручујемо
РУСИЈА ЈАСНА - НЕМА ПРИЗНАЊА ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ: Селаковић чуо јединствену поруку у Думи
15. 04. 2021. у 12:57
СВЕ ИЗВЕСНИЈИ ДОЛАЗАК ПУТИНА: Министар Селаковић открио детаље посете Русији
15. 04. 2021. у 09:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)