АМЕРИКАНЦИ ЗА КОВИД ПАСОШЕ: Чак 63 одсто Американаца је за вакцинационе документе

Танјуг

13. 04. 2021. у 20:10

СКОРО две трећине Американаца подржава неку форму докумената којим се потврђује да је особа вакцинисана, а половина сматра да би такав програм морао да буде обавезан, показала је ново истраживање.

АМЕРИКАНЦИ ЗА КОВИД ПАСОШЕ: Чак 63 одсто Американаца је за вакцинационе документе

Фото: Депоситпхотос

Анкета Морнинг консалта је показала да 63 одсто одраслих Американаца би подржала израду вакцинационих докумената, док 46 одсто сматра да би то морао да буде обавезно, пренео је лист Хил.

Упркос подршци документима, више од пола анкетираних - 53 одсто, противи се да фирме забране невакцинисаним особама да улазе у канцеларију, у поређењу са 36 процената оних који подржавају ту идеју.

Половина испитаних сматра да послодавци могу да траже вакцинациону потврду пре него што се врате у канцеларије, а 40 одсто се противи.

Многи Американци се брину да би вакцинациона документа или пасоши нарушили приватност пацијената.

У анкети је учествовало 2.200 пунолетних држављана САД, у периоду од 2. до 4. априла.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе