ЕУ СЕ ПЛАШИ КОНКУРЕНЦИЈЕ: Зашто се Унији не жури да набави руску вакцину?

Новости онлајн

05. 04. 2021. у 08:53

ЕУ не жури да пусти на своје тржиште вакцину „Спутњик Ве“ (Sputnik V) јер се плаши конкуренције, рекао је Спутњику директор Центра за епидемиологију у микробиологију „Гамалеја“ Александар Гинцбург.

ЕУ СЕ ПЛАШИ КОНКУРЕНЦИЈЕ: Зашто се Унији не жури да набави руску вакцину?

Фото АП

- ЕУ не жури да уведе „Спутњик Ве“, као правог комерцијалног производа, на своје тржиште, плашећи се његовог високог потрошачког својства, захваљујући којем он може померити са стране производе које европска бирократија промовише код себе - рекао је Гинцбург.

Руска вакцина од почетка марта пролази процедуру постепене експертизе у Европској агенцији за лекове која, између осталог, издаје препоруке за употребу препарата државама ЕУ. Према подацима медија, руска вакцина би могла бити одобрена већ у мају.

Раније је руска Спољнообавештајна служба саопштила да ЕУ предузима хитне мере како би дискредитовала руску вакцину против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V). Једна од најупечатљивијих манифестација тога је и недавна изјава европског комесара за унутрашње тржиште ЕУ Тјерија Бретона да руска вакцина неће бити прихваћена, иако је ЕУ суочена са све већом опасношћу по животе стотина хиљада људи.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ! Звезда Русије узела српско држављанство уместо руског