ПРОТЕСТИ У БРИТАНИЈИ: Активисти страхују од "полицијске државе" (ВИДЕО)
СТОТИНЕ демонстраната придружило се данас маршевима и митинзима широм Британије у оквиру "националног викенда акције" против предложеног новог закона који би полицији дао додатна овлашћења за контролисање протеста.
ФОТО: Принтскрин
Група за климатске промене Екстинкшн Ребелион (XР) и покрет Животи црнаца су важни (БЛМ) придружили осталим активистима против закона у Лондону и другим градовима, укључујући Манчестер, Шефилд, Лидс и Брајтон, преноси Ројтерс.
Демонстрације нису биле дозвољене док је трајало закључавање, али су ограничења ублажена ове недеље, што значи да организовани скупови могу да се одвијају под условом да су „ковид сигурни“.
Предлог закона о полицији, криминалу, кажњавању и судовима пооштрио би мере које службеници могу предузети за контролисање демонстрација, попут наметања временских ограничења и ограничења буке, за које активисти страхују да ће бити употребљени за сузбијање неслагања, подсећа агенција.
Од изношења закона пред парламент прошлог месеца, било је спорадичних протеста, посебно у Бристолу, на југозападу Енглеске, где су демонстрације постале насилне.
Премијер Борис Џонсон критиковао је оно што је описао као "срамотне нападе" на полицајце, али демонстранти су оптужили полицију да користи прекомерну силу.
Препоручујемо
СИМПТОМИ И ПОСЛЕ ТРИ МЕСЕЦА: Све више људи пријављује тегобе након прележаног ковида
02. 04. 2021. у 11:51
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)