ИСЛАМИСТИ НАПАЛИ ВОЈНЕ БАЗЕ: Одјекивале експлозије, на мети и конвој са појачањима

Танјуг

03. 04. 2021. у 07:51

МИЛИТАНТНА исламистичка група Ал Шабаб напала је рано јутрос две војне базе сомалске војске, јавља Ројтерс позивајући се на сведоке и изјаве милитаната.

ИСЛАМИСТИ НАПАЛИ ВОЈНЕ БАЗЕ: Одјекивале експлозије, на мети и конвој са појачањима

Фото: ЕПА

Према речима сведока, из тих база, које се налазе око 100 километара југозападно од главног града Могадиша, чуле су се две експлозије.

Ројтерс додаје да се чула и трећа експлозија, а да је на мети био војни конвој који је кренуо ка базама након напада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању