ИСТОК АУСТРИЈЕ ОД ДАНАС "ЗАКЉУЧАН" : Уведен целодневни полицијски час уз одређене могућности
ОД ДАНАС су покрајине Беч, Доња Аустрија и Бургенланд почеле да примењују мере оштрог закључавања и важе строжије мере против ширења корона него у осталим деловима Аустрије.

Фото: ЕПА
Тако је уведен целодневни полицијски час, који, међутим, као и до сада предвиђа могућност изласка из куће за потребе куповине свакодневних потрепштина, због посла, али и шетње.
Све радње, изузев прехрамбених и дрогерија, су затворене, а ресторани могу само да испоручују храну.
Што се Ускрса тиче, забрањена су велика славља, већ важи правило "1+1" - једно домаћинство може да се састане само са једном особом другог домаћинства, небитно да ли у кући или изван.
У другим покрајинама омогућен је сусрет две породице, али до 20 часова, од када тамо, до пет ујутро, почиње полицијски час.
Цркве могу да славе Ускрс са верницима, али уз строге мере поштовања дистанце и ФФП2 маске.
Ко жели да напусти источне покрајине Аустрије мора за то имати важан разлог.
Најављене су контроле на излазима из градова како би се спречило да грађани источних покрајина "побегну" у друге делове земље где су мере "слабије".
Када је реч о школи тренутно је у току распуст, а после Ускрса ђаци ће најпре једну недељу имати наставу на даљину.
Закључавање у Бечу, Доњој Аустрији и Бургенланду трајаће до 11.априла.
Препоручујемо

ОД 1. ДО 6. АПРИЛА ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС 24 САТА: Исток Аустрије се поново "закључава"
25. 03. 2021. у 09:32

БОРБА ПРОТИВ КОРОНЕ: Беч проширио обавезу ношења маски на јавним местима
31. 03. 2021. у 13:25

ПАДА МИТ О АГРЕСИВНОЈ РУСИЈИ!: Захарова коментарише намеру Беча да купи "Спутњик Ве"
30. 03. 2021. у 15:05

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)