ШПИЈУНИРАО ЗА РУСЕ: Карабињери ухапсили италијанског поморског официра и руског агента
КАРАБИЊЕРИ специјалног оделења у Риму (РОС) ухапсили су двојицу официра, капетана Италијанске морнарице и руског војног службеника у Амбасади Русије у Риму због предаје поверљивих докумената.
Архива
Оптужени су за тешко кривично дело за шпијунажу. Позван је ургентно у италијанско Министарство спољних послова руски амбасадор Сергеј Разов, и уследила је одлука о протеривању двојице руских војних службеника у Амбасади Русије у Риму.
Министар спољних послова Луиђи Ди Маио огласио се (преко фејсбука), тражећи моментално избацивање двојице руских официра, захваливши се италијанској тајној служби за рад који је донео овај резултат. У питању је “чин тешког кривичног дела које се односи на поверљиве податке и на сигурност државе Италије“.
Реч је, како извештавају медији о „достави класификованих докумената руском функционеру о систему војних телекомуникација“ јер је „италијански капетан фрегате имао приступ тим документима, био је у служби Главног штаба Одбране“, документа припадају „резервисаном досијеу међу којима се налазе и нека везана за Нато“.
Двојица војних лица ухапжена су “ин флагранти”, у замену за суму новца од 5.000 евра, која је на лицу места заплењена, као и документа која је требао да преда. Остаје непознаница из одлуке Министра Спољних послова Ди Маиа о избацивању „двојице руских дипломата“ ко је тај други, само се сазнаје да је реч о „двојици руских званичника Амбасаде Италије умешаних у овај случај“.
Огласио се министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изражавајући „жаљење због избацивања дипломатских војних функционера“ дајаћи на знање да ће „ускоро уследити одговор на ову италијанску одлуку“.
Док из седишта Нато не желе да коментаришу о овом случају, јер се „односи на рад италијанских тајних служби и на италијанску одлуку“, Велика Британија се „солидарише са Италијом и њеном одлуком“, а „против опаке дестабилизације од стране Русије која жели да штети нашем савезу са Натоом“.
Препоручујемо
ОН ЈЕ САЧУВАО РУСКИ “НУКЛЕАРНИ ШТИТ”: Контраобавештајац који је ловио агенте ЦИА и БНД
14. 03. 2021. у 18:49
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"
ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.
28. 12. 2025. у 08:48
Коментари (0)