АЛАРМАНТНО У НЕМАЧКОЈ УОЧИ УСКРСА: Грађанима саветују да не путују и да избегавају контакте - страхују од 3. таласа короне
НЕМАЧКА влада позвала је своје грађане да током ускршњих празника избегавају контакте, да Ускрс прославе у најужем кругу људи и такође да избегавају путовања, док епидемиолози упозоравају да би трећи талас епидемије могао бити гори од прва два.

Болница Шарите у Берлину / Фото Танјуг
- Ако се сусрећете с другима, онда је најбоље да то чините на отвореном јер је тамо најмања шанса да се заразите - рекао је немачки министар здравства Јенс Шпан.
Демохришћански политичар тренутну ситуацију упоредио је са маратоном.
- Налазимо се на 38. километру, а последњи километри су најтежи - рекао је Шпан.
Он је упозорио и да би немачки здравствени систем могао да колабира ако савезне покрајине не буду стриктно примењивале правила о затварањима при инциденцији од преко 100.
На заједничкој конференцији министар Шпан и директор епидемиолошког института Роберт Кох Лотар Вилер апеловали су на грађане да избегавају путовања и контакте.
- Мобилност и контакти су гориво пандемије - рекао је Вилер који је препоручио ношење маске и у затвореним приватним просторима.
Вилер је упозорио да би трећи пандемијски талас због мутираних варијанти вируса могао бити гори од прва два.
Влада размишља о забрани путовања у иностранство за Ускрс.
У петак ујутро Институт Роберт Кох забележио је 21.573 нових случајева коронавирусом за 24 сата.
Како преносе немачки медији, савезна влада разматра могућност забране путовања у иностранство током ускршњих празника.
Већ сад је уведено правило по којем ће повратници из иностранства, без обзира на то долазе ли из ризичних подручја или не, морати при доласку у Немачку да покажу негативан тест на корону.
(Индекс.хр)
Препоручујемо


АНГЕЛА МЕРКЕЛ ПОРУЧИЛА: "Види се светло на крају тунела - победићемо овај вирус!"
25. 03. 2021. у 13:31

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)