БОРИС ЏОНСОН СТРАХУЈЕ: Трећи талас ковида иде према Британији

22. 03. 2021. у 15:28

БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон упозорио је да би се трећи талас заразажавања ковидом-19 којим је захваћена Европа, могао прелити и на Велику Британију.

БОРИС ЏОНСОН СТРАХУЈЕ: Трећи талас ковида иде према Британији

Фото: Танјуг/АП Пхото

- Претходно искуство нас је научило да када талас погоди наше пријатеље, то се, бојим се, прелије и на наше обале, и очекујемо да ћемо временом осетити те ефекте - рекао је Џонсон новинарима, а преноси Ројтерс.

Упитан о ризику по британски програм вакцинације након претњи Европске уније забраном извоза вакцина у Велику Британију, Џонсон је рекао да не мисли да ће се то догодити.

- Увераван сам кроз разговоре са партнерима из ЕУ током последњих неколико месеци да не желе да виде блокаде. Мислим да је то веома важно - рекао је британски премијер, и додао да ће Британија наставити са својим програмом вакцинације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (1)

Четврт века сигурности: Како инвестиционо злато постаје кључ финансијске стабилности у Србији