ПРЕПОРУКА АМЕРИЧКИХ СТРУЧЊАКА: Вакцинисани без маске могу да се срећу у мањим групама
АМЕРИЧКИ Центар за контролу и превенцију обољења (ЦДЦ) саопштио је данас да особе које су вакцинисане против ковид 19 могу да се без маске састају у мањим групама са осталим вакцинисаним, али да би требало да их носе изван куће.

Фото АП
Директор ЦДЦ Рошел Валенски рекла је током конференције за медије да особе које су вакцинисане могу да без маске посете оне који нису примили дозу из другог домаћинства.
Смернице за јавно здравље осмишљене су ради помоћи да се све већи број вакцинисани безбедно врати нормалнијим активностима и контактима са особама изван њихових домаћинстава док је вирус корона и даље активан.
Препоруке су објављене након што је, према подацима ЦДЦ, око 30 милиона људи или 9,2 одсто америчког становништва, примило обје вакцине "Фајзер-Бионтек", "Модерна" и "Џонсон и Џонсон".
Готово 18 одсто америчког становништва, или 58,9 милиона одраслих особа примило је најмање једну дозу вакцине.
За вакцине "Фајзер-Бионтек" и "Модерна" потребне су две дозе у размаку од неколико седмица. За недавно одобрену вакцину "Џонсон и Џонсон" потребна је само једна доза.
Препоручујемо

ПОЧЕЛО ЈЕ: Израелски "Ел Ал" тражи потврду о вакцинацији, антителима или антигенски тест
08. 03. 2021. у 23:49

СТАВ СЗО ЈАСАН: Светска здравствена организација против вакцинацијских ковид пасоша
08. 03. 2021. у 22:51

НЕЋЕ ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ: Протест у Букурешту због најављених нових мера (ФОТО)
08. 03. 2021. у 00:37

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)