СЛАМКА СПАСА ЈЕ РУСИЈА, БРИСЕЛ "ЗАКАЗАО": Председник Чешке лично од Путина тражи "Спутњик В"

Новости онлине

28. 02. 2021. у 17:03

ПРЕДСЕДНИК Чешке Милош Земан изјавио је у интервјуу „Си-Ен-Ен прима њуз“ да се обратио лично председнику Русије Владимиру Путину са молбом о испоруци вакцине „Спутњик Ве“ (Sputnik V) његовој земљи.

СЛАМКА СПАСА ЈЕ РУСИЈА, БРИСЕЛ ЗАКАЗАО: Председник Чешке лично од Путина тражи Спутњик В

Фото: ЕПА

Према речима Земана, његов захтев је уследио након што се о томе договорио са премијером Андрејем Бабишем.

- Ако сам добро информисан, тај захтев ће бити прихваћен. Међутим, наравно, биће потребна сертификација - изјавио је Земан, додавши да ће за то бити довољна сертификација чешког Државног института за контролу лекова.

И чешки премијер Андреј Бабиш је такође у интервјуу Си-Ен-Ен прима њуз саопштио да би та земља могла да почне да користи руску вакцину и без одобрења Агенције за лекове Европске уније (ЕМА).

- Не можемо да чекамо ЕМА, када се Русија није пријавила (за одобрење) - рекао је Бабиш.

- Државни институт за контролу лекова мора да прегледа документацију и ако је он одобри, Министарство здравља мора да изда изузеће... и онда, заинтересовани могу да се вакцинишу - рекао је Бабиш.

У Чешкој је протеклих недеља дошло до пораста броја случајева корона вируса, па се та земља сада сврстава међу најгоре на свету по броју инфекција и смртности од ковид-19.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МЛАДЕН ЖИЖОВИЋ ЈЕ ИМАО ПРОБЛЕМЕ! Откривени нови детаљи трагедије која је завила цео регион у црно