НОРМАЛИЗАЦИЈА ЖИВОТА У АУСТРАЛИЈИ: У Новом Јужном Велсу 41 дан без заражених корона вирусом

У АУСТРАЛИЈИ се, корак по корак, живот нормализује и враћа у стање пре пандемије корона вируса.

НОРМАЛИЗАЦИЈА ЖИВОТА У АУСТРАЛИЈИ: У Новом Јужном Велсу 41 дан без заражених корона вирусом

Фото: ЕПА

У државама Нови Јужни Велс и Јужна Аустралија дозвољена су окупљања у плесним салама и на венчањима, а у држави Викторија већи број гледалаца на спортским догађајима.

У ове три државе, у којима живи готово трећина становништва Аустралије, данас није потврђен ни један нови случај ковид-19, а у најмногољуднијем Новом Јужном Велсу није забележен ни један случај локалне трансмисије вируса 41 дан за редом, преноси Ројтерс.

Прошлог понедељка почела је вакцинација проритетних група грађана са око 60.000 вакцина Фајзер/Бионтек.

У Аустралији је до сада потврђено нешто мање од 29.000 случајева инфекције корона вирусом и 909 смртних исхода међу ковид пацијентима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГОДИНАМА ЈЕ НА МУЗИЧКОЈ СЦЕНИ: Знате ли чиме се Ана Николић бавила пре него што је постала певачица?