ПОТРЕБНЕ СУ НАМ ВАКЦИНЕ, А НЕ ОБЈАШЊЕЊА: Бугарски министар здравља на ивици стрпљења

25. 02. 2021. у 23:49

Бугарско Министарство здравља поново је изразило незадовољство због одлагања испорука вакцина „АстраЗенека“. Потребне су нам вакцине, а не учтива објашњења, поручују у Софији.

ПОТРЕБНЕ СУ НАМ ВАКЦИНЕ, А НЕ ОБЈАШЊЕЊА: Бугарски министар здравља на ивици стрпљења

Фото ФЗО РС

Како је рекао министар здравља Костадин Ангелов, у Министарству су „крајње непријатно изненађени“ непоштовањем уговора од стране произвођача.

Он је објаснио да је Бугарска овог месеца добила 117.000 доза вакцине, уместо 450.000.

- Штавише, јуче смо сазнали да ће Бугарска 1. марта добити, највероватније, 52.800 доза уместо очекиваних 142.437 - рекао је Ангелов.

Министарство се, како је навео, већ обраћало компанији због кашњења у испорукама и да је јасно ставило до знања да је држава спремна да пошаље авион за вакцине, али да авион и даље „стоји и чека“.

- Две недеље смо чекали јасан и прецизан одговор. Али, нисмо га добили - рекао је министар.

Уместо јасног одговора, Бугарска је добила само писмо које с објавили медији о томе да „АстраЗенека“ непрекидно улаже напоре да изађе на крај са изазовима и да се нада да ће успети да достави вакцине у Бугарску.

- Поштовани представници ‘АстраЗенека’, да будемо јасни: нама су потребне вакцине, а не учтивост. Испоручите нам наше вакцине - рекао је министар.

(Спутњик.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про