РУСИ И СИРИЈЦИ ЖЕСТОКО ТУКУ ПО ЏИХАДИСТИМА: Уништена кључна мета, авиони и артиљерија грме над Идлибом (ФОТО)
РУСКО и сиријско ратно ваздухопловство данас су гађали циљеве у последњем великом упоришту џихадиста, провинцији Идлиб на северозападу арапске републике.
Фото: Принтсцреен
Главне мете су били положаји милитаната у предграђу градића Ал-Бара, на југу провинције, пише портал Саут Фронт.
Данашњи напади су део четвртог таласа напада руског ваздухопловства на џихадисте. Извори тзв. опозиције наводе да за сада није било губитака.
Истовремено са ваздушним нападима артиљеријске јединице сиријске војске су гађале положаје терориста у граду Бзабор, на југу Идлиба. Успешно је уништена главна мета тих напада - комуникациони торањ који је обезбеђивао интернет везу џихадистима.
У тим ударима је погинуо Сахир ал-Џазар, инжењер који је радио на торњу.
Руски и сиријски напади су највероватније одговор на кршења прекида ватре у Идлибу. Џихадисти Хајат Тахрир ал-Шама су у последњих неколико дана прекршили примирје чак 35 пута, саопштио је Руски центар за помирење у Сирији.
Више информација о рату у Сирији и ситуацији на Блиском истоку можете прочитати КЛИКОМ ОВДЕ.
Препоручујемо
СТРАШНЕ РЕЧИ РУСКОГ АДМИРАЛА: На помолу је катастрофа, турска војска је неспособна
23. 02. 2021. у 22:32
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)