УХАПШЕНО 8 САЈБЕР-КРИМИНАЛАЦА: Хаковали и отимали телефоне позантим личностима

Танјуг

10. 02. 2021. у 00:42

БРИТАНСКА полиција саопштила је данас да је ухапсила осам особа у оквиру истраге о отмици телефона путем замене СИМ картица америчким познатим личностима.

УХАПШЕНО 8 САЈБЕР-КРИМИНАЛАЦА: Хаковали и отимали телефоне позантим личностима

Fото: Depositphotos

Британска Национална агенција за криминал (НЦА) саопштила је да су спортске звезде, музичари и њихове породице на мети преваре у којој криминалци добијају приступ телефонима или налозима своје жртве, наводи Ројтерс.

То им је омогућило да краду новац, биткоине и личне податке, као и да хакују рачуне друштвених медија својих жртава да би објавили садржај и поруке, кажу из НЦА.

Истрага, која је укључивала америчку тајну службу и Савезни биро за истраге (ФБИ), открила је мрежу која делује у Британији. Британска полиција саопштила је да је осам осумњичених, старих између 18 и 26 година, ухапшено у Енглеској и Шкотској.

"Ова мрежа циљала је велики број жртава у САД и редовно је нападала оне за које су сматрали да ће бити уносне мете, попут познатих спортских звезда и музичара“, кажу из јединице за сајберкриминал НЦА.

Замена СИМ-а подразумева да сајбер преваранти преузимају контролу над бројем телефона жртве у основи деактивирајуцји њихов СИМ и пребацујући додељени број на СИМ који припада једној од криминалних банди.

Криминалци потом ресетују лозинке за апликације, пружајући им приступ контактима својих жртава, банкарским подацима, е-порукама и рачунима друштвених медија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Турке чека пакао, расподате карте за мајсторицу (ФОТО)