НАЗИРЕ СЕ РЕШЕЊЕ ПОЛИТИЧКЕ ДРАМЕ У ИТАЛИЈИ: Драги добија подршку, ове недеље формира владу?

tanjug

06. 02. 2021. у 17:59

КАНДИДАТ за италијаниског премијера Марио Драги добио је данас начелну подршку две кључне партије за формирање нове владе следеће недеље, која ће одлучити како да потроши 200 милијарди евра помоћи Европске уније, да се покрене ослабљена економија земље.

НАЗИРЕ СЕ РЕШЕЊЕ ПОЛИТИЧКЕ ДРАМЕ У ИТАЛИЈИ: Драги добија подршку, ове недеље формира владу?

Фото: ЕПА

Партија Покрет пет звезда и десничарска Лига су најавиле подршку Драгијевој влади, рекавши да су спремни да оставе по страни ривалство за добробит читаве нације, јавио је АП.

Драги (73), бивши председник Европске централне банке, комплетирао је прву рунду разговора с политичким партијама ове недеље, а друга рунда се очекује почетком следеће недеље, када ће се разговарати с кандидатима за министре и Драгијевом виђењу нове владе.

Очекује се да се сусретне са бројним синдикатима, предузетницима и осталим представницима цивилне службе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Отказ тренеру! Радикалан потез КК Црвена звезда